« Zpět na hlavní stranu kalorických tabulek

Jídlo - zdraví - kalorie...

Diskutujte o portálu kaloricke-tabulky.cz.

Jídlo - zdraví - kalorie...

Příspěvekod ZdU » stř 11. pro 2013 11:07:25

Kolik má jaká potravina nebo jídlo kalorií? Jaký by měl být kalorický příjem člověka? Pište svoje zkušenosti!
ZdU
 

Re: Jídlo - zdraví - kalorie...

Příspěvekod Gábina » pát 17. led 2014 9:08:05

Já mám ráda mléko, a zaujaly mne rozdíly v kaloriích - nízkotučné 0,5% má na 250 gr.360 kJ, polotučné 1,5% na 250 gr. 475 kJ a plnotučné 3% na 200 gr 512 kJ. Tady je jasně vidět, že to nízktučné je skutečně v podstatě jen mléčná voda :-(. Vůbec ho nekupuju. Zajímavé také je, jaks e vyrovnala cena mezi polotučným a plnotučným mlékem. Lenka
Gábina
 

Re: Jídlo - zdraví - kalorie...

Příspěvekod Danka » pát 31. led 2014 18:30:05

Když ty kalorie jsou dost ošemetné. Ono vždycky docela dost záleží na tom, kolik toho sníme. Když si dám hromadu něčeho, co má málo kalorií, je to stejné jako málo něčeho s více kaloriemi - a to málo kalorické podle mne člověku nemůže v tom malém množství stačit. Nejlepší je kalorie nesledovat a sledovat spíš sebe, jak co působí.
Danka
 

Re: Jídlo - zdraví - kalorie...

Příspěvekod MirkaK » čtv 20. úno 2014 13:55:08

Má nějaký významný vliv na množství kalorií, když použiju nízkotučné potraviny - třeba do omáčky nízkotučnou smetanu?
MirkaK
 

Re: Jídlo - zdraví - kalorie...

Příspěvekod Diana » čtv 27. úno 2014 9:35:51

Nízkotučné potraviny samozřejmě kalorickou hodnotu jídla sníží - ale jde i o to, kolik a jakých se tam zase přidá ostatních surovin, a samozřejmě i o přílohy. Omáčka z nízkotučných surovin je zbytečná, když se k ní naservíruje hromada knedlíků a tučné maso. Třeba omáčka z nízkotučné smetany s kuřecím a kopečkem rýže je v pohodě, ale stejná omáčka s bůčkem a houskovým knedlíkem už v tomto případě ztrácí význam.
Diana
 

Re: Jídlo - zdraví - kalorie...

Příspěvekod Ivoš » pon 07. dub 2014 13:03:22

jen jestli ono se to s těmi účinky jídla na zdraví a kaloriemi už tak trochu nepřehání. Já teda kalorie nějak moc nehlídám, když mám na něco chuť, tak si to prostě dám, protože si myslím, že tělo nejlíp ví, co potřebuje a v jakém množství. Výšku a váhu mám docela v poměru, ale také je pravda, že dost sportuju a tak asi není nic moc co ukládat :-)
Ivoš
 

Re: Jídlo - zdraví - kalorie...

Příspěvekod Roman » pát 16. kvě 2014 13:11:06

Když jsem začal s hubnutím, trvalo mi chvíli, než jsem se zorientoval, co vlastně můžu a co ne. Pak mi hodně pomohl tenhle web. Je tady toho opravdu hodně, a kolik má co kalorií je jedna ze základních věcí, které se při hubnutí musí vědět a které tady jsou. DFá se tady i perfektně vypočítat, kolik kalorií se při čem vydá a kolik je nutné přijmout atd. A už konečně hubnu!
Roman
 


Zpět na Kalorické-tabulky.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron