« Zpět na hlavní stranu kalorických tabulek

Zajímá mě, která éčka jsou živočišného původu

Která éčka nemohou uškodit vašemu tělu, a jsou prospěšná?

Zajímá mě, která éčka jsou živočišného původu

Příspěvekod Adam » stř 29. kvě 2013 16:43:39

Čau, co jsem slyšel, tak některá éčka jsou také živočišného původu. Nevíte náhodou, která to jsou?

Adam
Adam
 

Re: Zajímá mě, která éčka jsou živočišného původu

Příspěvekod Baaf » stř 29. kvě 2013 16:45:08

Zdar,

jednou jsem si na internetu stáhl takový seznam, kde byl právě výpis těch živočišných éček, tohle jsou některá z nich...E1100, E1103, E1517, E304, E430.
Baaf
 

Re: Zajímá mě, která éčka jsou živočišného původu

Příspěvekod Táňa » pon 09. pro 2013 20:47:28

Já osobně se éčkům maximálně vyhýbám, a to i když jsou takzvaně živočišná - přírodní. Někteří výrobci prý chemická éčka dokonce vydávají za přírodní - a docela bych tomu věřila. Zisk je pro ně důležitější než zdraví.
Táňa
 

Re: Zajímá mě, která éčka jsou živočišného původu

Příspěvekod Radka » čtv 09. led 2014 8:28:14

Na netu jsou nějaké seznamy, ale když jsem porovnala živočišná éčka s "chemickými", našla jsem v několika případech shodná. Je to divné, možná chyba některého z autorů. Od určité doby jsem se o éčka přestala zajímat, protože jsem začala mít dojem, že jsou ve všem a že bych teda pak snad nic neměla jíst :-). Někdy je fakt lepší být v nevědomosti.
Radka
 

Re: Zajímá mě, která éčka jsou živočišného původu

Příspěvekod Ferda » stř 05. úno 2014 19:29:38

Ony jsou živočišná éčka? To slyším poprvé. Já myslel, že ta proslavená éčka jsou jen produkt civilizace a výrobců potravin. Jdu zkoumat na netu, jak to doopravdy je, a jestli něco zajímavého najdu, tak to sem určitě napíšu.
Ferda
 

Re: Zajímá mě, která éčka jsou živočišného původu

Příspěvekod Martin » pon 24. úno 2014 13:29:20

Hledal jsem, ale nenašel. Originál živočišná ečka asi nejsou, a pokud ano, tak jsou prostě někde důkladně utajená. Zato těch civilizačních chemických eček je víc než dost.
Martin
 

Re: Zajímá mě, která éčka jsou živočišného původu

Příspěvekod Iva » pon 10. bře 2014 8:52:29

Docela zajímavý článek o éčkýách je přímo tady na stránkách v části témata. Dočetla jsem se tam, že mimo jiné jsou v pohodě tato éčka z přírodních látek, hlavně různé vitamíny - vitamin B2 - E101, vitamin E - E309 nebo lecithin - E322. Prospěšné éčko je i včelí vosk - E901.
Iva
 

Re: Zajímá mě, která éčka jsou živočišného původu

Příspěvekod Karolína » úte 01. dub 2014 11:59:36

Tak jsem zjistila, že droždí je taky Ečko! :-) a pak že jsou všechna éčka nebezpečná!
Karolína
 

Re: Zajímá mě, která éčka jsou živočišného původu

Příspěvekod Katka » úte 08. dub 2014 12:41:08

Éček živočišného původu moc není, a dokonce ani všechny nejsou bezpečné. To mne docela překvapilo. Ono se to nějak uměle získává z těch přírodních látek a přitom zřejmě dojde k nějakým přeměnám. Ta ečka jsou teď už docela věda a aby člověk, věděl, co kupuje, musel by mít sebou nějaký seznam. Možná lepší se o to nezajímat a jíst pestrou stravu z čerstvých potravin.
Katka
 

Re: Zajímá mě, která éčka jsou živočišného původu

Příspěvekod Diana » úte 06. kvě 2014 18:45:58

Není jich mnoho, ale i tak by to byl docela dlouhý seznam. Nejde ale jen o to, která jsou živočišného původu, ale i jak se získávají a jak moc jsou škodlivá. I taková totiž mezi nimi jsou. Chce se to podívat třeba na webové stránky potravinářské inspekce, ale aktualizovaný seznam je i tady v tématech.
Diana
 

Další

Zpět na Zdraví prospěšná éčka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron