« Zpět na hlavní stranu kalorických tabulek

Jak si rozložit jídlo během celého dne?

Vše, co se týká optimální stravy v rámci hubnutí.

Jak si rozložit jídlo během celého dne?

Příspěvekod Bohumila Nová » úte 28. kvě 2013 15:37:11

Ahoj,
zajímalo by mě, jestli existuje nějaký tip na vhodné rozdělení stravy během celého dne. Jednoduše, jak správně dávkovat jídlo, abych se mohla pustit do zdravého životního stylu a zkusila hubnout:) Děkuji.

Bohumila Nová
Bohumila Nová
 

Re: Jak si rozložit jídlo během celého dne?

Příspěvekod Milan » úte 28. kvě 2013 15:39:37

Dobrý den, Bohumilo,

já tedy praktikuji vydatnou snídani. To je podle základ každého dne. Spousta lidí tento proces ve veliké míře podceňuje, ale ne nadarmo se tvrdí, že snídaně je základem každého dne. Bohužel já si stejné dávky dopřávám během celého dne.

Milan
Milan
 

Re: Jak si rozložit jídlo během celého dne?

Příspěvekod Mirka » úte 28. kvě 2013 15:42:20

Ano, s tou snídaní máte Milane pravdu. Často je praktikován stravovací režim nazývaný "pyramida". Znamená to, že nejvíce jídla sníte právě ke snídani, která by měla být vydatná. Následuje oběd, který by měl být střídmější a nakonec večeře, jejíž množství by mělo být minimální. Je to totiž zcela logické. V raní době dodáte tělu dostatek energie, která pozvolna upadá a vy ji během dne přikrmujete za pomoci menších porcí. Podle mě je to asi nejvhodnější způsob, jak si rozložit jídlo během celého dne.

Mirka
Mirka
 

Re: Jak si rozložit jídlo během celého dne?

Příspěvekod Zdeňka » stř 18. pro 2013 8:33:06

Naprostý souhlas s Mirkou. Dokonce se tak dá i trochu zhubnout, aniž by člověk musel dodržovat nějakou dietu. Já jsem si takhle podobně jídlo rozložila, nějaké kilo šlo dolů, ale hlavně se všeobecně cítím líp, a to je mnohem důležitější než kila. Nejsem tak unavená, jako jsem bývala, mám i lepší náladu. Tak, jak to popsala Mirka to funguje a můžu to i já sama jen doporučit! Z.
Zdeňka
 

Re: Jak si rozložit jídlo během celého dne?

Příspěvekod Olga » úte 21. led 2014 12:44:47

Já jím často a v menších porcích, snažím se ale nikdy nevynechat teplý oběd. Večer jen trochu, a po šesté hodině už jen ovoce. Díky tomu nemám žádný problém s nadváhou, a to jsem dřív k tloustnutí měla sklony. Olga
Olga
 

Re: Jak si rozložit jídlo během celého dne?

Příspěvekod boneiii » úte 15. dub 2014 11:52:20

Ahojky jestli teda můžu poradit tak já měla dlouho problémy s váhou která mi skákala nahoru a zase dolů. Byla jsem už celkem neštastná, hodně jsem začala běhat a taky jsem začala jíst podle jídelníčku. Jelikož jsem neměla hodně peněz na výživového poradce tak jsem zvolila pouze jídelníček který dodržuji a hubnu. Jestli chceš mrkni se na www.xjidelnicek.cz a uvidíš. Každopádně na mě to fungovalo. :)
boneiii
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 15. dub 2014 11:49:14

Re: Jak si rozložit jídlo během celého dne?

Příspěvekod Vegitek » sob 11. led 2020 21:13:08

Ahoj. Jídlo jím 5xdenně - 6-9-12-15-18. Celková denní dávka nepřesahuje doporučovaný denní příjem dle kalkulačky denního energetického příjmu. Struktura - potraviny s vyšším obsahem bílkovin, žádné rafinované cukry - sladím stevií; piju vodu, čaj, kávu, mléko; ovoce dopoledne, na oběd maso, odpoledne a na večeři zeleninu. ;)
Vegitek
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 11. led 2020 20:11:56


Zpět na Osobní jídelníček

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron