« Zpět na hlavní stranu kalorických tabulek

Lze si dopřát malé dávky jídla v nočních hodinách?

Vše, co se týká optimální stravy v rámci hubnutí.

Lze si dopřát malé dávky jídla v nočních hodinách?

Příspěvekod Ruda » úte 28. kvě 2013 15:27:57

Ahoj,

jsem veliký jedlík a chtěl bych se zeptat, kdy mám jíst večer naposled. Vím, že by se asi v této době nemělo jíst, ale občas jednoduše nedokážu odolat:) Díky za rady.

Ruda
Ruda
 

Re: Lze si dopřát malé dávky jídla v nočních hodinách?

Příspěvekod Dana » úte 28. kvě 2013 15:34:12

Dobré odpoledne Rudo,

samozřejmě s tím jídlem v nočních hodinách máte pravdu:) Doporučuje se jíst poslední jídlo do 18 hodin, respektive takový větší pokrm. Pokud byste měl samozřejmě hladovět nebo přejdete na zdravou stravu ze dne na den, určitě se večer netýrejte a něco lehkého si dejte. V rozmezí od 18 do 21 hodin je doporučeno však pojídat pouze zeleninu nebo pokrmy s vitamíny. V dalších hodinách je třeba nechat tělo a organismus opravdu odpočinout a nic nejíst. Snad jsem vám poradila:)

Dana
Dana
 

Re: Lze si dopřát malé dávky jídla v nočních hodinách?

Příspěvekod Tomáš » stř 04. pro 2013 7:34:24

Občas jsem se v noci probudil a pak nemohl dlouho znovu usnout. Jednou jsem se přestal převalovat v posteli, šel do kuchyně, dal si trochu šunky a sýra, napil se a pak jsem usnul za chvíli. Od té doby to tak dělám vždycky a je po usínacím problému. Nemusí to tak ale fungovat u každého. Tom
Tomáš
 

Re: Lze si dopřát malé dávky jídla v nočních hodinách?

Příspěvekod Karel Malík » pon 06. led 2014 9:34:55

malá dávka jídla večer nebo v noci určitě uškodit nemůže, pokud ovšem člověk nemá 120 kilo a s každým soustem půl kila nepřibere :-). Já mám na svých 180 cm výšky 78 kilo váhy, když to na mne večer nebo v noci přijde, tak se prostě najím, abych neměl hlad, a váha se mi už dlouhé roky ani tak nemění. Nemusí to tak ale fungovat u každého, to je jasné. Karel
Karel Malík
 

Re: Lze si dopřát malé dávky jídla v nočních hodinách?

Příspěvekod Adam » stř 22. led 2014 11:05:15

Já si myslím, že tohle je především záležitost poměrně individuální. Záleží na tom, kolik kdo váží, jaký má metabolismus, jak spí... Osobně bych to s jídlem v noci nepřeháněl, a když už, tak asi jen nějaké měkké ovoce, možná malý kousek čokolády - ale opravdu jen malý. Ve spánku se dobře ukládají kalorie a větší množství by se asi rychle projevilo na váze.
Adam
 

Re: Lze si dopřát malé dávky jídla v nočních hodinách?

Příspěvekod Emil » stř 19. úno 2014 8:15:04

Trocha lehkého jídla v noci není problém - pokud to ale neděláš 10 x za noc, to už by problém byl a asi by jsi se ani moc nevyspal. Nejlepší ale je nějaká lehká zelenina nebo ovoce, maso, sýry a takové bych vynechal.
Emil
 

Re: Lze si dopřát malé dávky jídla v nočních hodinách?

Příspěvekod František » stř 30. dub 2014 15:19:30

já když se v noci probudím a pak nemůžu usnout, tak si dám něco malého - třeba jablko, ale někdy i čokoládu, sušenky nebo i chleba s máslem - a pak usnu za chvíli. Z mého pohledu tedy malé dávky jídla v noci neškodí.
František
 

Re: Lze si dopřát malé dávky jídla v nočních hodinách?

Příspěvekod Tom » stř 11. bře 2015 8:39:46

ne zapomente , v noci se má spát a žaludek má mít klid
Tom
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 11. bře 2015 8:38:42

Re: Lze si dopřát malé dávky jídla v nočních hodinách?

Příspěvekod Vegitek » sob 11. led 2020 21:08:15

Ahoj. Také jsem měl problém, že jsem jedl v noci. Musel jsem to překonat, poslední jídlo jím v 18:00hod., když zapomenu/zpozdím se, vynechávám - bez kompromisů.
Vegitek
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 11. led 2020 20:11:56


Zpět na Osobní jídelníček

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron