« Zpět na hlavní stranu kalorických tabulek

Držíte někdo bezlepkovou dietu?

Jaké mohou být typy diet a jejich následné plnění?

Držíte někdo bezlepkovou dietu?

Příspěvekod Karolina » úte 28. kvě 2013 16:19:03

Ahoj, pustil jste se někdo do bezepkové diety a jak poznám potraviny, které neobsahují lepek?
Karolina
 

Re: Držíte někdo bezlepkovou dietu?

Příspěvekod mira » úte 28. kvě 2013 16:20:02

Většina jídla, které je označeno přeškrtnutým klasem je bezlepkové. Jinak podle mě tuhle dietu využívají asi hlavně ti, kdo mají alergii na lepek, ne?
mira
 

Re: Držíte někdo bezlepkovou dietu?

Příspěvekod Petr » úte 28. kvě 2013 16:21:25

Určitě ne, dieta je vhodná i pro normální lidi, kterým lepek vůbec nevadí. Jednoduše si totiž pročistí tělo a zároveň se mohou zbavit několika kil. Moje manželka ji obstojně absolvovala a výsledek je dobrý:)

Petr
Petr
 

Re: Držíte někdo bezlepkovou dietu?

Příspěvekod Polona » úte 28. kvě 2013 16:22:31

My jsme nakonec bezlepkovou stravu zakomponovali do jídelníčku naší celé rodiny a myslím si, že je to výborné...mám zkrátka pocit, že jíme zdravě, ale je pravda, že je to trochu dražší životní styl.
Polona
 

Re: Držíte někdo bezlepkovou dietu?

Příspěvekod Týna » úte 10. pro 2013 9:59:06

Syn onemocněl a tak jsme museli přejít na bezlepkové potraviny. Jídla z nich jím i já a má to docela vliv i na váhu, protože jsem zhubnula. Pevně ale věřím, že se zase uzdraví a budeme moct jíst normálně i za cenu toho, že opět něco přiberu :-).
Týna
 

Re: Držíte někdo bezlepkovou dietu?

Příspěvekod Jitka Holečková » pon 03. bře 2014 12:44:12

U nás je k mé lítosti kvůli synovi bezlepková dieta nutná. Není to nic příjemného, ale dá se na to zvyknout. Prostě když něco kupuju, tak si musím vždycky důkladně přečíst, z čeho to je vyrobené. Je to hlavně o pečivu a pekařských výrobcích, ale je i řada dalších potravin, které nějaké mnžství lepku obsahují. Je to prostě docela výrazné omezení, ale museli jsme si na to zvyknout.
Jitka Holečková
 

Re: Držíte někdo bezlepkovou dietu?

Příspěvekod Zdenka Horáková » pát 07. bře 2014 11:13:33

Bezlepka je pěkná potvora. Nám zkomlikovala život nemoc syna a už nás omezuje skoro 6 let. S tím se prostě nedá nic dělat, než se přizpůsobit. naštěstí už je docela rozumný i výběr potravin, ale žijeme s tím dnes a denně. já pořád věřím, že se vyléčí, víra umírá poslední, a děláme samozřejmě pro to všechno možné i nemožné. Základ je ve stravě
Zdenka Horáková
 

Re: Držíte někdo bezlepkovou dietu?

Příspěvekod Ivča » pon 14. dub 2014 8:50:17

Na bezlepkových potravinách je to vždy napsáno, ve velkých obchodech mají i speciální oddělení. V poslední době se objevilo i dost různých uzenin, které jsou bezlepkové a až jsem se divila, jak dobré.
Ivča
 


Zpět na Diety

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron