« Zpět na hlavní stranu kalorických tabulek

Ztráta mléka při kojení a hubnutí

Sužují vás obtíže při hubnutí, diskutujte o nich.

Ztráta mléka při kojení a hubnutí

Příspěvekod Lucie » úte 28. kvě 2013 14:42:40

Ahoj,
ráda bych poprosila o nějakou zkušenější radu, zda je normální, že během kojení ztrácím mléko. Začínám si totiž myslet, že tento problém může souviset s mým aktivním hubnutím, se kterým jsem pravděpodobně začala moc brzy. Díky za rady a případné zkušenosti.

Lucie
Lucie
 

Re: Ztráta mléka při kojení a hubnutí

Příspěvekod Magda » úte 28. kvě 2013 14:45:02

Zdravím tě,

já jsem se setkala s různými názory na toto téma a je to tak padesát na padesát. Někteří odborníci radí kojit a vyprdnout se na jakékoliv hubnutí, jiní zase tvrdí, že to s úbytkem mléka nemá absolutně nic společného. I když je pravda, že přehánět se v tomto období nesmí zkrátka nic. Pokud ti neporadí nikdo tady na fóru, zkusila bych návštěvu nějakého odborníka, to je jistota.

Měj se

Magda
Magda
 

Re: Ztráta mléka při kojení a hubnutí

Příspěvekod Klára D. » pon 13. led 2014 16:48:01

Myslím, že dát se na hubnutí při kojení není zrovna šťastné rozhodnutí. Když chvíli počkáte, dá vám prcek zabrat a začnete hubnout téměř přirozenou cestou :-). Mám to za sebou - během prvních tří let po narození kluka jsem zhubla skoro o 10 kilo...Klárka
Klára D.
 

Re: Ztráta mléka při kojení a hubnutí

Příspěvekod Líbuše » úte 28. led 2014 11:25:00

Já jsem při kojení moc nezhubla, ale pak, když se začal pohybovat a později chodit, to šla kila dolů skoro sama! Mít hyperaktivní dítě je docela dobrá dieta :-)
Líbuše
 

Re: Ztráta mléka při kojení a hubnutí

Příspěvekod Dita » čtv 20. úno 2014 13:20:30

Aktivně hubnout a přitom kojit není dobrý nápad pro ženu ani pro dítě. Souhlas s tím, že až bude trochu větší, půjde to hubnutí samo. Znám z vlastní zkušenosti - 5 kilo za měsíc. :-).
Dita
 

Re: Ztráta mléka při kojení a hubnutí

Příspěvekod Helena » pon 10. bře 2014 13:57:30

Kojení a hudnutí zároveň - tedy plánované hubnutí - fakt není dobrý nápad! To je skoro o zdraví. S hubnutím bych počkala až bude prcek větší a nebude chtít kojit. Souhlas s těmi, kdo tady napsali, že pak se hubne většinou skoro samo. Mám podobnou zkušenost - ve věku malého od 2 do 4 let jsem zhubla skoro o 10 kilo a nemusela se vůbec o nic snažit .-)
Helena
 

Re: Ztráta mléka při kojení a hubnutí

Příspěvekod Ala » stř 19. bře 2014 10:49:04

Naprosto souhlasím se všemi, kdo tady píší, že hubnout při kojení je nesmysl a že s dětmi se od jejich určitého věku většinou hubne skoro samo. Mám podobnou zkušenost se svými 2 rošťáky. S prvním jsem zhubla o 3 kila a s druhým ( a tedy samozřejmě i s tím prvním, ke kterémá se přidal) dokonce o 5 kilo! Takže rada - cechcete zhubnout a nedaří se? Pořiďte si děti! :-)
Ala
 

Re: Ztráta mléka při kojení a hubnutí

Příspěvekod Maruška » pát 25. dub 2014 10:50:26

Při kojení se hubnout nemá! To vám řekne každý laik i odborník. Ztráta mléka je v takovém případě zcela očekávanou reakcí těla a není to dobře.
Maruška
 

Re: Ztráta mléka při kojení a hubnutí

Příspěvekod Jiřinka » čtv 29. kvě 2014 16:27:41

Jak tady už psali - hubnout když se kojí je hloupost a nezodpovědnost jak k dítěti, tak sama k sobě! Až děti povyrostou, tak přijde hubnutí samo :-)
Jiřinka
 


Zpět na Problémy při hubnutí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron