« Zpět na hlavní stranu kalorických tabulek

Mentální anorexie

Sužují vás obtíže při hubnutí, diskutujte o nich.

Mentální anorexie

Příspěvekod Kama » stř 29. kvě 2013 17:04:39

Čau, je tu někdo, kdo se pustil do hubnutí s takovou vervou, že najednou zjistil, že trpí mentální anorexií? Docela by mě názory těchto lidí zajímali, tak se nebojte svěřit, pokecáme.

Kama
Kama
 

Re: Mentální anorexie

Příspěvekod Jitka » pát 27. pro 2013 11:07:54

Tenhle problém si asi každý raději nechá sám pro sebe. Osobně jsem to prožila s dcerou, a není to nic moc. Jediné východisko je na začátku maximum pochopení a vstřícnost, a potom dokroři - hlavně pchycholog. Naštěstí už ten kult obdivování super štíhlých žen upadá. Nikomu nepřeju, aby zažil to, co já.
Jitka
 

Re: Mentální anorexie

Příspěvekod Romana » úte 07. led 2014 12:34:33

S mentální anorexií můžou opravdu pomoci jen dobří doktoři. Naštěstí už teď holky moc s tím hubnutím neblbnou a zjistily, že normální postava ale i trošičku něco někde navíc nevadí. Známé dcera se s anorexií taky dost natrápila, a to se přitom chtěla vyléčit, ale tělo reagovalo prostě úplně jinak, než by mělo. Dnes už je naštěstí v pohodě. Romana
Romana
 

Re: Mentální anorexie

Příspěvekod Marta » čtv 16. led 2014 16:15:03

Mentálka je fakt děs a hrůza, nikomu nepřeju, aby ho to potkalo. Mnoho holek si to ale zavinilo samo a pak jim opravdu můžou pomoct jen doktoři. Souhlasím s tím, že je dobře, že i ty vychrtlé modelíny už nejsou in a za vzor jsou dávány normálně vypadající ženské. I boubelky jsou nádherné! Já mám naštěstí nějaké to kilo (ale jen málo) navíc, a vůbec si nepřipadám nějak méněcenná a ani nemám potřebu zhubnout na ideální váhu a míry.
Marta
 

Re: Mentální anorexie

Příspěvekod Lidka » úte 11. úno 2014 18:58:04

Tuhle nemoc - protože nemoc to opravdu je - nikomu nezávidím - a to ani tomu, kdo jí má, ani těm okolo něj. Dcerka jedné mé známé dokonce skončila v nemocnici a vzupamatovávali se z toho všichni hodně dlouiho. Dávali jí dohromady skoro dva roky. Je to asi fakt hodně o myšlení. Přeju všem, aby je to nepotkalo a nebo se z toho rychle dostali.
Lidka
 

Re: Mentální anorexie

Příspěvekod Karolína » pát 28. úno 2014 13:47:28

Mentálka je opravdu děsná, zažila jsem jí osobně u dcery mojí kamarádky. Už je z toho naštěstí venku, ale trvalo to skoro rok a půl a zdravotně na tom stejně není pořád úplně dobře. Teď to ale vypadá, že je tahle móda hubenosti pryč.
Karolína
 

Re: Mentální anorexie

Příspěvekod Lada » stř 02. dub 2014 9:15:13

Mentální anorexie určitě nevzniká náhodou. Trochu si za ni může každý sám. Rozumný člověk si přece musí uvědomit, co se mpže stát s jeho zdravím. Pradva asi je, že když už se do toho kolotoče dostane, tak je to problém. Ten se ale musí řešit s doktory, nějaké domlouvání doma asi nemá význam. Nikomu to nepřeju a ani za to nikoho neodsuzuju, jen si myslím, že někdy by stačilo víc přemýšlet o důsledcích.
Lada
 

Re: Mentální anorexie

Příspěvekod Jarka Malá » úte 06. kvě 2014 9:17:09

zažila jsem kolegyni v práci, která mantální anorexií trpěla. byla to opravdu hrůza a nakonec skončila u doktorů. Mohlo za to její okolí, protože vždycky od malička měla sklon k nějakým kilům navíc a všichni jí to nuetále předhazovali, že bude tlustá...Dnes už je v pohodě, ale vytrpěla si svoje - a my tak trochu taky. Nikomu to nepřeju
Jarka Malá
 

Re: Mentální anorexie

Příspěvekod Týna Opletalová » stř 11. čer 2014 11:36:42

Mentální anorexie je děsivé onemocnění, ale naštěstí se už tolik neobjevuje. Bylo to podle mého názoru zaviněné společenskou situací, kdy se do módy dostayl vychrtlé modelky a mnohé ženy se jim chtěly vyrovnat za každou cenu - i za cenu poškození vlastního zdraví. Nikdy jsem neslyšela, že by mentální anorexií trpěl nějaký chlap...
Týna Opletalová
 


Zpět na Problémy při hubnutí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron