« Zpět na hlavní stranu kalorických tabulek

Trápí mě problémy se zažíváním, můžete mi někdo poradit?

Organismus lze vyčistit mnohými způsoby a látkami.

Trápí mě problémy se zažíváním, můžete mi někdo poradit?

Příspěvekod Ota » úte 28. kvě 2013 14:56:45

Dobrý den,

zkusím se zeptat zde, zkušených odborníků a návštěvníků tohoto fóra. Poměrně často mě trápí nepříjemné problémy s trávení, které se projevují hlasitými zvuky, jež mě omezují hlavně ve společnosti nebo v práci. Nemáte nějaký tip, jak se těchto obtíží zbavit? Pokoušel jsem se přestat jíst jídla, o kterých si myslím, že by tento proces mohla způsobovat, ale vůbec to tedy nepomohlo. Budu rád za jakoukoliv rady. Mějte se ještě jednou díky.

Ota
Ota
 

Re: Trápí mě problémy se zažíváním, můžete mi někdo poradit?

Příspěvekod Luxi » úte 28. kvě 2013 14:58:26

Dobrý den,
já samozřejmě neznám váš jídelníček, ale trpěla jsem něčím podobný a dokážete si jistě představit, jak je to asi nepříjemné pro ženu:) Nakonec mi ale pomohlo to, že jsem docela zdárně omezila větší množství cukrů a hlavně živočišných tuků. Ty se mnou tedy dělaly opravdové divy:) Dnes už je to podstatně lepší...
Luxi
 

Re: Trápí mě problémy se zažíváním, můžete mi někdo poradit?

Příspěvekod Tamara » úte 28. kvě 2013 15:00:16

Když jsem o tuto oblast detoxikace, respektive těchto problémů zabývala, mezi hodně zásadní problémy patřilo také olovo nebo kadmium, které má spousta lidí usazeno právě ve střevách. Ale je pravda, že na plynatost může mít vliv spousta dalších faktorů, mezi které patří například stres.

Tamara
Tamara
 

Re: Trápí mě problémy se zažíváním, můžete mi někdo poradit?

Příspěvekod Lukáš » stř 11. pro 2013 10:50:38

Může to mít mnoho různých příčin, ale nejpravděpodobnější je složení jídla. Já si myslím, že tohle nemá význam řešit laicky, pokud je to trvalý stav, šel bych k doktorovi nebo k nějakému odborníku na výživu.
Lukáš
 

Re: Trápí mě problémy se zažíváním, můžete mi někdo poradit?

Příspěvekod Vláďa » čtv 26. pro 2013 19:14:23

každé ráno malého panáka nějaké slivovice, ořechovice nebo podobnou pálenku a je po problémech. Aplikovat je to možné i po tučnějších jídlech. Mám to vyzkoušené, funguje to a dokonce to prý i prodlužuje život! Musí to být ale kvalitní pití!
Vláďa
 

Re: Trápí mě problémy se zažíváním, můžete mi někdo poradit?

Příspěvekod Jirka Škrabálek » pon 06. led 2014 18:52:48

je to jednoduché - jez jen to, po čem problémy nemáš. Když ti něco dělá špatně, tak to prostě nejez. Všechny další rady jsou na nic, tohle funguje. Tvoje zažívání prostě některé jídla nechce a s tím asi nic moc nenaděláš.
Jirka Škrabálek
 

Re: Trápí mě problémy se zažíváním, můžete mi někdo poradit?

Příspěvekod Martin Hašek » pon 13. led 2014 13:48:28

V první řadě je potřeba si uvědomit, po čem ty zažívací problémy jsou a případně změnit jídlo nebo dokonce i pití. Když to nepomůže, může se jednat i o něco závažnějšího a to je pak lepší jít k doktorovi. Nějaká samoléčba nemá smysl, zdraví máme jen jedno. Většinou je to ale zaviněno složením jídla, které může v kombinaci s životním stylem způsobit různé nepříjemné potíže. Martin
Martin Hašek
 

Re: Trápí mě problémy se zažíváním, můžete mi někdo poradit?

Příspěvekod Viktor » čtv 23. led 2014 12:17:47

Dost záleží na tom, jestli to jsou problémy tvralé nebo občasné. Pokud jsou trvalé, pak je nejlepší zajít k doktorovi, pokud dočasné, tak vychytat, po čem jsou a ty potraviny prostě omezit nebo nejíst.
Viktor
 

Re: Trápí mě problémy se zažíváním, můžete mi někdo poradit?

Příspěvekod Hynek » čtv 06. úno 2014 11:15:27

Naprostý souhlas s těmi, co píšou, že záleží na tom, jestli ty problémy jsou trvalé nebo jen občas. Jestli jen někdy, pak se v podstatě nic vážného neděje a stačí vypozorovat, po čem a to pak prostě vynechat. Trvalé problémy už asi chtějí doktora - s tím bych si fakt nehrál.
Hynek
 

Re: Trápí mě problémy se zažíváním, můžete mi někdo poradit?

Příspěvekod Miriam » úte 04. bře 2014 9:23:07

Občasné zažívací problémy má opravdu asi každý, ale pokud jsou trvalejší, je potřeba jít k doktorovi. Chce to ale dopředu "vychytat" po čem ty problémy jsou a to mu říct. vyšetření se pak zjednodušší a hlavně i urychlí. Podceňovat delší dobu trvající zažívací problémy se opravdu nemusí vyplatit.
Miriam
 

Další

Zpět na Detoxikace organismu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron