« Zpět na hlavní stranu kalorických tabulek

Důležité vitamíny pro každodenní užívání

Vše, co se točí kolem vitamínů důležitých pro lidské tělo.

Důležité vitamíny pro každodenní užívání

Příspěvekod Eduard » stř 29. kvě 2013 15:25:16

Čau, jsou nějaké opravdu doporučené vitamíny, které by člověk měl do těla dostat každý den, aby se cítil fit a zároveň dodal tělu vše potřebné?
Eduard
 

Re: Důležité vitamíny pro každodenní užívání

Příspěvekod Amor » stř 29. kvě 2013 15:27:10

Ahoj,

ja osobne si myslim, ze nic by se nemelo prehanet a ani to, ze si budes pocitat nejake mnozstvi vitaminu konzumovanych kazdy den. Dokonce jsem nekde cetl, ze moc caste uzivani vitaminu C muze podnecovat ledvinove kameny. A presne tak si myslim, ze to bude i u ostatnich latek. Naucit se zkratka jist zdrave a doprat si od kazdeho trochu....nic se nema prehanet.

Amor
Amor
 

Re: Důležité vitamíny pro každodenní užívání

Příspěvekod Klárka » stř 08. led 2014 11:28:34

Moc vitamínů určitě škodí. Ideální je dát si denně třeba jablko, to je vitamínová bomba, a k tomu ještě na střídačku mandarinku, pomeranč, banán a tak. Prostě ode všeho něco. Vůbec nevěřím těm různým vitamínovým doplňkům, to bude asi především jen různá chemie. Prostě nejlíp jíst čerstvé ovoce a zeleninu, tam určitě nějaké přírodní vitamíny budou! :-)
Klárka
 

Re: Důležité vitamíny pro každodenní užívání

Příspěvekod Magda » pon 24. úno 2014 11:14:59

Nejdůležitější je C, pak B a A. jsou to ale celé řady vitamínů, chce se to podívat někde na netu a podle toho si vybrat, které jsou pro koho ty nejlepší a které s ohledem třeba na nějaké zdravotní potíže nejvíc potřebuje. U C je to ale jasné, toho není nikdy dost.
Magda
 

Re: Důležité vitamíny pro každodenní užívání

Příspěvekod Zuzka » čtv 03. dub 2014 16:30:24

Já myslím, že důležité jsou všechny, ale úplně nejvíc asi C. Pomeranče, mandarinky, citrony. Určitě dobré je jablko, v něm je všech možných vitamínů hodně. Já si dávám jedno jablko každý večer a nemoci se mi docela vyhýbají.
Zuzka
 

Re: Důležité vitamíny pro každodenní užívání

Příspěvekod Anča » úte 27. kvě 2014 10:29:46

Určitě vitamín C! Všechny ostatní jsou spíš doplněk. Já osobně neuznávám chemické vitamíny, nejlepší jsou přírodní z čerstvého ovoce a zeleniny. Moc ale taky nevěřím právě té čerstvosti u ovoce a zeleniny někde v supermarketech a tak raději nakupuju někde na vesnici přímo u pěstitelů nebo na farmářském trhu. Tam je ta čerstvost skoro zaručená :-)
Anča
 


Zpět na Vitamíny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron