« Zpět na hlavní stranu kalorických tabulek

Ovoce a jeho vitamíny

Vše, co se točí kolem vitamínů důležitých pro lidské tělo.

Ovoce a jeho vitamíny

Příspěvekod Jíťa » stř 29. kvě 2013 15:28:51

AHoj,

chci vás poprosit jestli do tohoto vlákna nemůžete doplňovat jednotlivé druhy ovoce a připisovat k nim, co obsahují za vitamíny a potřebné látky...mohli bychom se takto trochu vzdělávat a já osobně bych ráda věděla, co vlastně jím :D

Jíťa
Jíťa
 

Re: Ovoce a jeho vitamíny

Příspěvekod Bak » stř 29. kvě 2013 15:30:17

Tak já přispěju, jako první:

co vím, tak broskve obsahují hodně vápníku, hořčíku a draslíku. Podobně jsou na tom i meruňky, ale ty mají zase dost cukru, naopak prý i vitamín B. Švestky zase budou dobré na minerály.
Bak
 

Re: Ovoce a jeho vitamíny

Příspěvekod Adam » stř 29. kvě 2013 15:32:02

Ahoj,
tak jistou klasikou je citrón, z něj dostaneš asi největší množství vitamínu C, který je ve své podstatě asi u všech citrusových plodů, jako je pomeranč nebo grep. Co jsem vyčetl na internetu, ta grep je ideální zbraní proti nepříjemnému trávení.

Adam
Adam
 

Re: Ovoce a jeho vitamíny

Příspěvekod Lída » čtv 12. pro 2013 19:49:59

Nejlepší jsou citrusové plody - cirtony, pomeranče, mandarinky, grapy. Nejvíc vitanímů ale mají jablka! To je úplná vitamínová bomba! dej si do vyhledávače třeba : jablko a vitamíny, a budeš se divit! Jedno jablko denně pokryje spotřebu člověka.
Lída
 

Re: Ovoce a jeho vitamíny

Příspěvekod Dita » pát 31. led 2014 11:44:23

Céčko - citrony, pomeranče a ostatní citrusy - to je víc než jasné. Zajímavý na vitamíny je dokonce i takový banán! Vitamínová jednička jsou ale jablka!!!
Dita
 

Re: Ovoce a jeho vitamíny

Příspěvekod Lada » stř 05. bře 2014 17:32:32

Jablka! Jednoznačně! Nejvíc vitamínů mají jablka, ale asi ne taková ta "chemická" z dovozu. Nejlepší je prostě české jablko, které sice není tak krásné, ale je šťavnaté a má hromadu všech možných vitamínů. Moje babička jedla dvě denně a byla zdravá jak - jablko :-)
Lada
 

Re: Ovoce a jeho vitamíny

Příspěvekod Milka » pát 02. kvě 2014 16:11:40

Já preferuju citrusy - pomeranče, mandarinky, ale i citrony, a pak samozřejmě nedám dopustit na jablka. TY ale nemám ráda dovozová, ta mi připadají taková "umělá", nejlepší jsou z českých sadů.
Milka
 


Zpět na Vitamíny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron