« Zpět na hlavní stranu kalorických tabulek

Jaké bylinky používáte při vaření?

Poraďte se o bylinkách, které je možné pěstovat i doma.

Jaké bylinky používáte při vaření?

Příspěvekod Karla » stř 29. kvě 2013 15:36:06

Ahoj,

rozhodla jsem se, že si na zahrádce začnu pěstovat nějaké bylinky nebo třeba i kupovat, které bych potom mohla používat v jídle. Doteď jsem to moc nepraktikovala, tak by mě zajímalo, co takhle hodně používáte? Díky za info...

Karla
Karla
 

Re: Jaké bylinky používáte při vaření?

Příspěvekod Bifinka » stř 29. kvě 2013 15:37:40

Čau,
tak mezi moje oblíbené patří určitě pažitka, ale tu si myslím používá naprosto každý a neříkej, že ty ne :D Hodně tedy ještě využívám oregano.
Bifinka
 

Re: Jaké bylinky používáte při vaření?

Příspěvekod Valinka » stř 29. kvě 2013 15:38:19

Ahoj holky,

mezi moje oblibene bylinky patri asi rozmaryn, kdyz ho pridat do jidla, tak je krasne citit a doda jidlu vynikajici chut. Valinka
Valinka
 

Re: Jaké bylinky používáte při vaření?

Příspěvekod Tima » stř 29. kvě 2013 15:39:51

To já si libuju v šlavěji nebo meduňce. To doporučuju holky opravdu vyzkoušet. Dá se to pěstovat opravdu všude, stejně jako spousta dalších takovýchto bylinek. Vem si kolik toho pěstovaly naše babičky, do jídla se házelo opravdu všechno :D
Tima
 

Re: Jaké bylinky používáte při vaření?

Příspěvekod Katka » úte 17. pro 2013 18:52:15

Já nejraději používám osvědčenou pažitku a petrželku, a pak ještě bazalku a kopr. To jsou bylinky, kterými se nic nedá pokazit. Pažitku a perželku si navíc pěstuju doma
Katka
 

Re: Jaké bylinky používáte při vaření?

Příspěvekod Zdeňka N. » pon 13. led 2014 12:18:38

Nic se nikdy nepokazí známýni bylinkami - pažitka, petrželka - ale zajímavá chuťově je bazalka. Všechny si pěstuju doma :-)
Zdeňka N.
 

Re: Jaké bylinky používáte při vaření?

Příspěvekod Anita » pon 10. úno 2014 18:27:42

Nic se nepokazí klasikou - pažitka nebo také šnitlík a zelená petrželka kudrnka. Pro vylepšení chuti je výborná i bazalka a máta - obě tyhle bylinky si v létě suším a pak je mám hodně dlouho. Z máty - a to čerstvé i sušené - je také dobrý čaj.
Anita
 

Re: Jaké bylinky používáte při vaření?

Příspěvekod Olinka » pát 07. bře 2014 19:39:44

U nás evde pažitka a bazalka. všechno ostatní by pro nás být vůbec nemuselo, ale tyhle dvě se používají snad denně a do všeho na všechno, kde se použít nějak dají. Někdy mám pocit, že by je manžel dával nejraději i na sladké, kdyby to šlo. Nebudu si ale stěžovat, protože třeba na rozdíl od jiných chlapů skoro nepije pivo :-) a závislost na bylinkách je v tom případě určitě lepší.
Olinka
 

Re: Jaké bylinky používáte při vaření?

Příspěvekod Jindřiška » pát 11. dub 2014 11:44:42

já mám ze všeho nejraději bazalku - dávám ji snad úplně do všeho. Do polévek ale samozřejmě pažitka a petrželková nať. Výborná je i nať z jarní cibulky - to ale není bylinka :-)
Jindřiška
 

Re: Jaké bylinky používáte při vaření?

Příspěvekod Leona » úte 03. čer 2014 19:14:06

U nás doma má největší oblibu bazalka a pažitka... a pak taky kopr v koprové omáčce :-). Podařilo se mi konečně koupit bylinky, které dorůstají - asi nepřekvapí, že ne někde v klasické prodejně nebo supermarketu, ale na farmářském trhu. Ty z normální prodejny nikdy nedorůstaly...
Leona
 

Další

Zpět na Bylinky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron