« Zpět na hlavní stranu kalorických tabulek

Co říkáte na využívání Bio potravin?

Poznejte Bio potraviny z praktických zkušeností.

Co říkáte na využívání Bio potravin?

Příspěvekod Kája » stř 29. kvě 2013 15:45:24

Ahoj,

co rikate na vyuzivani bio potravin?
Kája
 

Re: Co říkáte na využívání Bio potravin?

Příspěvekod Marek Nový » stř 29. kvě 2013 15:47:00

Dobrý den,

já osobně si myslím, že to vůbec není k zahození. Někdo jednoduše nechce pozřít řadu těch chemických pokrmů, které nám dennodenně předkládají naše výtečné supermarkety. Chce to však vybírat kvalitní bio potraviny, ty které jsou vybaveny nějakou tou ochranou známkou, že jejich původ je opravdu bio.

Marek
Marek Nový
 

Re: Co říkáte na využívání Bio potravin?

Příspěvekod Xanadu » stř 29. kvě 2013 15:48:55

Podle mě to není špatné, akorát je to tedy pěkně drahé, ale samozřejmě chápu, že je to daň za to slovíčko BIO. My si občas něco takového také koupíme, ale upřímně nejsem schopna nakupovat jenom tyto potraviny, to by mě asi naprosto zrujnovalo. Neb je tu řešení, vypěstovat si některé plodiny sám doma, bez chemických hnojiv a podobných preparátů.
Xanadu
 

Re: Co říkáte na využívání Bio potravin?

Příspěvekod Mirka B. » pát 17. led 2014 10:51:06

Přžedevším se musí rozeznávat, co je a co už není opravdu BIO. Mnohé potraviny se jako bio jen tváří. Skutečné bio se dá koupit hklavně v prodejnách se zdravou výživou a ve speciálkách, všude jinde si na bio většinou jen hrají. my doma moc bio potraviny nejíme, protože jsou dost drahé. Občas si ale něco málo koupíme, třeba dobrý jogurt nebo mléko. Chutná nám to, ale jíst jen to, tak už nám na nic jiného nezbydou finance. cena je hlavní nedostatek všeho, co je bio - a to podle mne není dobře. Chápu, že za kvalitu se platí, ale nemělo by se to přehánět.
Mirka B.
 

Re: Co říkáte na využívání Bio potravin?

Příspěvekod Dostálová » stř 05. úno 2014 12:07:40

Bio potraviny se asi používají stále málo, a není to proto, že by nebylo co koupit, ale že je to stále poměrně hodně drahé a každý si to prostě dovolit nemůže. Vím to z vlastní zkušenosti. Přitom je fakt, že mnohé bio je opravdu chutné a asi i zdravé, ale ekonomika na to má prostě jiný názor a s tím se dá těžko něco udělat. Třeba se to časem změní - ne že by Bio zlevnilo, ale že se zvednou platy :-). jsem věčná optimistka!
Dostálová
 

Re: Co říkáte na využívání Bio potravin?

Příspěvekod Jiřina » pon 17. úno 2014 10:01:34

Objevila jsem novou super prodejnu s masem, sýry a pečivem je v Praze 10 v obchodním centru Eden. Mají tam české, moravské ale i zahraniční zboží. To, co tam prodávají s chemií nemá vůbec nic společného. Opravdu lahůdkové zboží!
Jiřina
 

Re: Co říkáte na využívání Bio potravin?

Příspěvekod Sylvie » pon 05. kvě 2014 13:20:20

Bio potraviny podle všeho kupujeme stále víc a je také stále víc a víc prodejen, ale je otázka, kdy je potravina ještě bio a kdy už ne. Mám pocit, že z bio se stává dobrý obchod a někteří obchodníci i výrobci jsou pro peníze schopni udělat a prodat cokoliv a je jim jedno, že to bio požadavky nesplňuje. Při nákupu už je potřeba vybírat a číst etikety! Vyšší cena u opravdu bio potravin je kapitola sama o sobě a právě ta ale brání většímu prodeji. Ne každý si zdravé bio může dovolit.
Sylvie
 

Re: Co říkáte na využívání Bio potravin?

Příspěvekod Helena » pon 12. kvě 2014 12:39:35

Já osobně se už v tom, co je bio a co si na bio jen hraje, přestávám vyznávat. Když vidím, jak výrobci některých potravin, které se ani nedají jíst vyrábí zároveň i bio potraviny, tak jsem skutečně na pochybách, jak moc to myslí vážně a jak moc jim jde o zisk. Ani na farmářských trzích už nejsou jen bio potraviny... :-(
Helena
 


Zpět na Bio potraviny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron