« Zpět na hlavní stranu kalorických tabulek

Vyznáte se v označení jednotlivých potravin?

Poznejte Bio potraviny z praktických zkušeností.

Vyznáte se v označení jednotlivých potravin?

Příspěvekod Marika » stř 29. kvě 2013 15:50:34

Dobrý den,

zajímalo by mě, zda vám dělá občas problémy stejně jako mě, vyznat se v označení potravin, které si denně pořizuje v supermarketech?

Díky za odpovědi

Marika
Marika
 

Re: Vyznáte se v označení jednotlivých potravin?

Příspěvekod Václav » stř 29. kvě 2013 15:51:42

Dobrý den, Mariko,
já si myslím, že to až takový problém není. Nevím přesně, jaká označení máte na mysli, ale co jsem zaregistroval v jednom pořadu v televizi, tak dnešní potraviny již musí být vybaveny poměrně podrobným popisem, ze kterého se dá vyčíst spousta informací.

Václav
Václav
 

Re: Vyznáte se v označení jednotlivých potravin?

Příspěvekod Iddla » stř 29. kvě 2013 15:53:30

Ano, je to tak, jak píše pan Václav, dnes, když si půjdeš koupit cokoliv do obchodu, měla by jsi na daném produktu, ať už je BIO nebo ne, najít informace o zemi původu, způsobu skladování, označení šarže a spoustu dalších informací. Podle mě tou nejdůležitější informací, která zajímá asi spoustu lidí jsou nutriční hodnoty. Řídíte se podle nich někdo nebo na prdíte?

Iddla
Iddla
 

Re: Vyznáte se v označení jednotlivých potravin?

Příspěvekod Olina » čtv 09. led 2014 15:06:23

Těch informací na potravinách je stále víc a víc, a ty nejpodstatnější jsou tak malé, že by člověk s sebou musel nosit lupu. Teď se to má nějak změnit a mají být větší písmenka. To se dá jenom přivítat, pokud ovšem výrobci tuhle změnu nezapočítají do ceny - a vůbec bych se nedivila, kdyby to udělali. Tady se prostě vymyslí něco dobrého, ale okamžitě se to zneužije. Podle mne by stačilo pár základních údajů o složení, nutriční hosnota, váha, výrobce včetně země a cena. Samozřejmostí by měl být jasný a nezavádějící název. Toho se ale asi nikdy nedočkáme, protože peníze jsou až na prvním místě, pak někde vzadu je spotřebitel, který přece musí být ve svém zájmu šikovně oklamaný :-).
Olina
 

Re: Vyznáte se v označení jednotlivých potravin?

Příspěvekod Ela » pon 20. led 2014 18:11:03

Objevila jsem zajímavou prodejnu Naturally v Praze Vinohradech na Francouzské ulici. Dobré zboží, rozumné ceny, prodavačky vědí, co je zdravé. Mnohem lepší zboží než na trhu, a v době, kdy nejsou trhy ideální, cenově srovnatelná, náhrada. Doporučuji všem!
Ela
 

Re: Vyznáte se v označení jednotlivých potravin?

Příspěvekod Nikol » stř 05. bře 2014 20:45:28

Označení potravin je čím dál tím víc složitější a mám pocit, že to tak dělají úmyslně. na éčka aby s sebou člověk měl nejakou brožuru, to samé u ostatního složení. Třeba u vakuovaných párků je to fakt horor na půl hodiny, než se prozkoumá složení. Pak se ohřejí a je to blíto, i když podle složení je v nich třeba 50 % masa. Asi se tomu moc věřit nedá a nějaké kontroly to prostě nemůžou všechno postihnout. Když náhodou něco najdou, tak se výrobci asi vyplatí zaplatit pokutu a jede se dál, jako by se nic enstalo. Postihy by měly být mnohem přísnější - třeba při opakovaném poškození zákazníka a podobných příúpadech třeba i ukončení činnosti. To by možná pomohlo.
Nikol
 

Re: Vyznáte se v označení jednotlivých potravin?

Příspěvekod Mirka Poláková » pon 07. dub 2014 9:51:42

Já osobně mám s těmi informace už úproblém. Je jich tam stále víc a víc, a někdy mám pocit, že to je rpotot, aby se v tom zákazník a spotřebitel vůbec nevyznal a prostě to hlavně koupil! písmenka menší a menší, různé zkratky, označení... možná by stačilo, kdyby se potraviny nějak známkovaly a člověk by hned věděl, co je aoc není dobré, co je průměrné atak. Jenže to by bylo moc jednoduché a o to přece asi výrobcům ani obchodníkům nejde
Mirka Poláková
 

Re: Vyznáte se v označení jednotlivých potravin?

Příspěvekod Slávka » úte 06. kvě 2014 15:40:52

Nevíte někdo, kam se z obchodů vytratilo to nesmyslné tříčtvrtětučné máslo? V tomhle označení se určitě vyznal každý, a to bylo jen dobře. Ne že bych ho chtěla, jen mne překvapilo, jak rychle to obchodníci a výrobci vzdali - dlouho jsem ho nikde neviděla.
Slávka
 


Zpět na Bio potraviny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron