« Zpět na hlavní stranu kalorických tabulek

Připravujete někdy ryby na páře?

Přispějte novými, lahodnými a chutnými recepty.

Připravujete někdy ryby na páře?

Příspěvekod Anna » stř 29. kvě 2013 16:14:38

Ahoj kuchaři,
zajímalo by mě, jestli jste už někdo připravoval jakékoli ryby na páře a případně jak?

Anna
Anna
 

Re: Připravujete někdy ryby na páře?

Příspěvekod Baky » stř 29. kvě 2013 16:17:02

Ahoj,

u nás to děláme poměrně běžně. Stačí k tomu v podstatě hrnec s napařovacím nástavcem, v podstatě stejně, jako když děláš na páře cokoliv jiného. Akorát my ty ryby občas hezky naložíme nebo obložíme různou zelenou a přísadami, aby se v páře dělalo opravdu všechno a chytlo to tu správnou chuť. Já osobně miluju na páře třeba tresku.

Baky
Baky
 

Re: Připravujete někdy ryby na páře?

Příspěvekod Alenka » stř 29. kvě 2013 16:19:08

Čauves,
já jsem na páře jedla třeba mořský jazyk nebo filety a to je taky docela mňamka. Podle mě ale záleží, jak kdo to umí udělat nebo spíš ochutit tu samotnou rybu. Nemám zrovna ráda výraznou chuť té rybiny, tak si vybírám spíš kuchaře, který mi to dokáže perfektně připravit :D
Alenka
 

Re: Připravujete někdy ryby na páře?

Příspěvekod Dana » čtv 05. pro 2013 9:20:06

Hlavně si dejte pozor na délku vaření - ryby se uvaří poměrně rychle! A chce je to před vařením upravit, třeba chvíli nechat marinovat, protože jinak jsou dost nevýrazné a bez chuti. Dana
Dana
 

Re: Připravujete někdy ryby na páře?

Příspěvekod Eliška » čtv 02. led 2014 11:55:27

Ryby v páře jsou super, ale je opravdu potřeba je vařit krátce a předtím kvůli chuti marinovat. Je taky potřeba si vybrat dobré ryby, neměly by být moc tučné. Když se to podaří, je to opravdu mooooc velké pochutnání!
Eliška
 

Re: Připravujete někdy ryby na páře?

Příspěvekod rybářka Janča » pát 17. led 2014 13:58:40

Ryby jsou dobré na všechny způsoby, ale v páře asi nejzravější. je ale taky pravda, že se musí umět připravit a nesmí se to s vařením přehnat - rozblemcané nejsou dobré :-). Ty, co si chytím sama, jsou úplně nejlepší! Navíc u vody je fajn, nehučí do mě manžel, co bude k obědu a nebo proč luxuju, když je v televizi fotbal :-)! Petru zdar!
rybářka Janča
 

Re: Připravujete někdy ryby na páře?

Příspěvekod Stáňa » stř 05. úno 2014 17:17:31

Ryby v páře jsem několikrát zkoušela, ale nakonec se mi vždycky maso rozpadá, a to i když jsem je opravdu hlídala aby tam byly tak akorát dlouho. Má někdo radu, jak tomu zabránit nebo kde dělám chybu? Zkoušela jsem lososa, pstruha i kapří podkovy. Díky za odpověď a radu.
Stáňa
 

Re: Připravujete někdy ryby na páře?

Příspěvekod Martina » stř 19. úno 2014 10:49:52

u nás se ryby v páře dělají docela často. Máme je raději než smažené. Musí se ale dobře připravit a okořenit a pravda také je, že ne všechny ryby se pro to hodí. vyzkoušejte je dát do páry hned třeba i s nějakou zeleninou a uvidíte, jak si pochutnáte!
Martina
 

Re: Připravujete někdy ryby na páře?

Příspěvekod jiřinka Rajská » stř 05. bře 2014 16:10:19

Já nějak rybám v páře nemůžu úpřijít na chu´t. Jako by jim prostě něco chybělo. Možná je to ale tím, že je neumím pořádně okořenit a připravit. Má někdo nějakou radu? Díky předem. Jiřka
jiřinka Rajská
 

Re: Připravujete někdy ryby na páře?

Příspěvekod Jirka » stř 23. dub 2014 12:11:38

Ryby v páře jsou vynikající, ale musí se dobře okořenit nebo předem namarinovat, jinak jsou bez chuti. Tajky se musí použít ryby s pevnějším masem, výborný je na to i losos. Jemné ryby se dost často rozpadnou. Hlídejte si i dobu vaření, aby nebyly moc měkké - to je pak z nich blátíčko a už to nejsou ryby :-)
Jirka
 

Další

Zpět na Recepty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron