« Zpět na hlavní stranu kalorických tabulek

Můj syn trpí nadváhou, poraďte

Jak cvičíte v domácím amatérském prostředí?

Můj syn trpí nadváhou, poraďte

Příspěvekod Máma » stř 29. kvě 2013 12:09:11

Ahoj cvičenci,
chtěla bych vás požádat o radu nebo spíš doporučení, jaké aplikovat cviky u mého 15 letého syna, který začíná trpět zvýšenou obezitou. Ráda bych, aby se doma zabýval také nějakým pohybem a ne jenom vysedáváním u počítače. Moc vám děkuji za rady.

Monika
Máma
 

Re: Můj syn trpí nadváhou, poraďte

Příspěvekod Lukas » stř 29. kvě 2013 12:53:24

Dobrý den,

základem je určitě strava, tedy omezit zbytečně velký přísun cukru, od toho se vše odvíjí. Potom mu kupte dvě lehčí činky a ať se pustí do různých cviků s jednoručkama, jako jsou tlaky na hrudník a na ramena, zvedání činek na triceps a biceps a třeba dřepy na nohy. Sedy lehy mu potom pomůžou na břicho. Tohle je ale spíše takové zpevňovací cvičení, asi bych do toho zakomponoval třeba rotoped, pro rychlejší spalování tuků.

Lukas
Lukas
 

Re: Můj syn trpí nadváhou, poraďte

Příspěvekod Mirek » úte 10. pro 2013 16:22:29

Píšete, že sedí u počítače... a k tomu asi chroupe brambůrky a pije colu :-). znám to, mám takového doma taky, ale naštěstí k tomu ještě docela sportuje a tak tloustnout nestíhá. rada je jednoduchá - omezit počítač, začít se hýbat a upravit jídelníček. Když to nepomůže, tak počítač prostě nekompromisně zakázat - i když v tomhle věku to pak asi bude hodně velká vzpoura :-)
Mirek
 

Re: Můj syn trpí nadváhou, poraďte

Příspěvekod Petrásek » čtv 30. led 2014 10:05:46

Přinuťte ho, aby se víc hýbal - to je základ. ideální by asi byl nějaký sport, který ho bude bavit - ale ne šachy :-). Asi by to chtělo upravit i jídelníček, míň kalorická jídla. V tom je ale nejlepší se poradit s nějakým odborníkem.
Petrásek
 

Re: Můj syn trpí nadváhou, poraďte

Příspěvekod Kuba » čtv 06. úno 2014 8:18:45

Co cchete radit? vyžeňte ho od počítače, ať začne dělat nějaký sport, zakažte mu hamburgry, McDonald, KFC a podobné stravovny, brambůrky a coly! To by v tom byl čert, aby pak kila nešla dolů. Píšu to trochu s nadsázkou, ale tohle je problém všech dětí, měl jsem doma něco podobného. Pak se mu holky smály, že je tlustej, a najednou si sám uvědomil, že na tom něco bude a dneska už vypadá docela normálně. Držím palce.
Kuba
 

Re: Můj syn trpí nadváhou, poraďte

Příspěvekod Soňa » úte 29. dub 2014 9:54:24

Pokud nepomáhají nějaké rozumné diesty nebo změny stravovacích návyků a má dostatek pohybu, pak by bylo asi nejlepší zajít k nějakému odbornáíkovi na výživu. Nevím, kolik je mu let, ale přehlížet nadváhu v dětstkém věku by mohlo být pak velkým problémem do budoucna.
Soňa
 


Zpět na Doma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron