« Zpět na hlavní stranu kalorických tabulek

Jak snížit svůj nadměrný cholesterol za pomoci cvičení

Přineste praktické tipy a rady na cvičení v posilovně.

Jak snížit svůj nadměrný cholesterol za pomoci cvičení

Příspěvekod Buba » stř 29. kvě 2013 13:12:52

dobrý den všem,

prosím o radu. trpím vysokým cholesterolem a už jsem tomu také přizpůsobil svojí životosprávu, chci se ale spíš zeptat, jestli mohu snížení cholesterolu taky uspíšit nějakým vhodným cvičením v posilovně. rozhodl jsem se, že totiž začnu chodit....dík moc za rady.

buba
Buba
 

Re: Jak snížit svůj nadměrný cholesterol za pomoci cvičení

Příspěvekod Standa » stř 08. led 2014 16:40:01

S cholesterolem toho asi cvičením moc neuděláš, to chce především změnit životosprávu a skladbu jídelníčku. Pokud ho máš opravdu hodně vysoký, tak si ještě raději dojdi k doktorovi, s tím bych si moc nehrál a amatérsky to neléčil, to by se ti mohlo dost vymstít. Jestli máš i nějakou nadváhu, tak v tom případě to platí mnohonásobně!
Standa
 

Re: Jak snížit svůj nadměrný cholesterol za pomoci cvičení

Příspěvekod Marek » pát 07. úno 2014 12:08:39

Pro Buba: Nepokoušel bych se o nějakou samoléčbu a poradil se alespoň v posilovně. Ale snižovat cholesterol cvičením mi nepřipadá moc šťastné - zvýšený choresterol je tak trochu onemocnění a může to mít mnoho různých příčin. S tím bych si fakt nehrál, už proto, že zvýšený choresterol může mít nakonec za následek třeba infarkt.
Marek
 

Re: Jak snížit svůj nadměrný cholesterol za pomoci cvičení

Příspěvekod Jarda » pon 31. bře 2014 11:53:31

Naprostý souhlas s tím, že samoléčba může spíš uškodit než pomoci. Poradit se s nějakým odborníkem je nejlepší - a asi bych se v tomhle případě nespoléhal na nějakého cvičitele ve fitku, ale opravdu raději na kvalifikovaného lékaře.
Jarda
 

Re: Jak snížit svůj nadměrný cholesterol za pomoci cvičení

Příspěvekod Aleš Jiřikovský » čtv 29. kvě 2014 19:27:29

jde dost i o to, jak moc velký choresterol máš. Laicky bych se s tím nic dělat nepokoušel a dal bych přednost odborníkům - buď výživový poradce nebo nějaký dietolog. Jenom vcičením se to asi nepodaří, bude to chtít změnit stravu atd.
Aleš Jiřikovský
 


Zpět na V posilovně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron