« Zpět na hlavní stranu kalorických tabulek

V jaké formě si nejčastěji dopřáváte vitamín C?

Vše, co se točí kolem vitamínů důležitých pro lidské tělo.

V jaké formě si nejčastěji dopřáváte vitamín C?

Příspěvekod Franta Málek » stř 29. kvě 2013 13:35:12

Čau,
chtěl bych vědět, v jaké formě je nejlepší do těla doplňovat vitamín C? Nebo spíš, jak to děláte vy? Tablety nebo nějaké jídlo? Díky

Franta
Franta Málek
 

Re: V jaké formě si nejčastěji dopřáváte vitamín C?

Příspěvekod Guyta » stř 29. kvě 2013 13:37:20

Čest, já ho občas taky vezmu do těla, podle toho, čím se člověk zrovna stravuje...někde jsem četl, že denní dávka se pohybuje kolem 70-100mg, myslím tedy nějaká optimální dávka pro tělo, aby bylo dostatek vitamínu C. Já osobně jsem si koupil nějaké tabletky v lékárně, nevím teda, jak se to jmenuje, ale podle mě se toho prodává spousta.

Guyta
Guyta
 

Re: V jaké formě si nejčastěji dopřáváte vitamín C?

Příspěvekod Loudát » stř 29. kvě 2013 13:39:17

Tak určitě nejvíc vitamínu C bude asi v citrusech ne? Už jen ze samotného principu a označení vitamínu :D Pokud jde o nějaké přírodní produkty nebo potravu, tak je to myslím i černý rybíz nebo šípek je také poměrně výrazným zdrojem vitamínu C.
Loudát
 

Re: V jaké formě si nejčastěji dopřáváte vitamín C?

Příspěvekod Miki » stř 29. kvě 2013 15:24:25

Ahoj,

jestli mohu doporučit, tak vitamín B je hodně v ořechách a luštěninách nebo obilninách. To já jenom, kdyby jste měli zájem o přírodní užívání vitamínů :)
Miki
 

Re: V jaké formě si nejčastěji dopřáváte vitamín C?

Příspěvekod Sylva » pon 30. pro 2013 18:30:03

Vitamíny jsou nejelpší v přírodní podobě. všechny ty vitamínové přípravky, které se dají koupit, jsou z velké části chemie...ona je ta chemie asi dnes už i v ovoci a zelenině, ale vitamínů tam bude určitě víc než v nějaké tabletě. Citrony, jablka, grepy - to je teď v zimě to nejlepší. Hezký nový rok přeju všem. Sylvie
Sylva
 

Re: V jaké formě si nejčastěji dopřáváte vitamín C?

Příspěvekod Janča » pon 17. bře 2014 9:54:22

Céčko nejčastěji v citrusech - citron, pomeranč, mandarinka, grepy... Docela dost ho je ale prý třeba i v jablku. Přes zimu si dávám každý večer alespoň jeden citrosový plod a fakt je, že jsem chřipku nebo něco podobného nastydbnutí od té doby meněla :-). Tak na tom asi něco pravdy bude.
Janča
 

Re: V jaké formě si nejčastěji dopřáváte vitamín C?

Příspěvekod karlapop » stř 28. kvě 2014 12:44:03

Já osobně dávám přednost přírodním zdrojům. Ráno si dopřávám št´ávu z grepů, někdy přidám citron, pomeranč. Nevím jestli je to tím, nebo mám dobrou imunitu, ale již 2 roky bez nachlazení či chřipky :-). Žádné jiné vitamíny neužívám.
karlapop
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 28. kvě 2014 12:32:02


Zpět na Vitamíny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron